• Yazar

  • 91

  • Haziran 19, 2019

  • 0

  • 2

Ayakkabı Seçimi


Ayakkabı seçimi günlük hayatta çok önemlidir çünkü aslında rahatlığımız ona bağlıdır çünkü bir ayakkabı insanın bir parçasıdır.  Çünkü insan için bir ayakkabı onun şıklığını güzelliğini belli eder ama o düşünce ne yanlış ne de doğru. Çünkü insan kendi şıklığına uygun ayakkabı alınca ayağında güzel durdu mu diye bakar önce rahatlığına bakmaz ama önce rahatlığına bakmalı ki ayakkabı ayağını acıtmasın ama inanlar ayakkabı bana yakıştı mı diye bakarsa o ayakkabı nın ayağını yara yapabilir bu yüzden ayakkabının önce rahatlığına bakmalıyız.

Ayakkabı seçerken rahatlığına kalitesini de bakmamız gerekli Kadınlarda yüksek topuklu ayakkabılar daha çok tercih ediyor ama onlar o ayakkabılar için kadınlar ayağını feda ediyor yüksek topuklu ayakkabı kadınların giymemesi gereken ayakkabılardır ama uygun topuklu ayakkabılar giyilebilir şimdide size bu bilgilendirici metnimizde nasıl ayakkabı seçimi yapabilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

  1.     Günlük olarak giydiğini ayakkabılar ayağınızı sıkamamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bir ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa ayağınızı yara eder ve ayağınızı acıtır bu yüzden o ayakkabı bir daha giymeniz önerilmez.
  2.    Kadınların en çok yaptığı şey ayak küçültmektir ayak küçültmek alında çok tehlikelidir ayak küçülmemesi gerekir ve sizin de bol ayakkabı giymemeniz gerekir ayak küçültmek bir süre sonra yeniden ayağınıza yara eder ve acıtır ayak küçültmekte gayet zararlıdır
  3.    Özellikle küçük çocuklarda görülen yaş büyüdükçe artan ayak numarası durumuna dikkat edilmelidir. Ayağa göre fazlasıyla büyük ayakkabı alınmamalıdır. Ayakkabı küçüldükçe ise kullanımı bırakılarak farklı bir ayakkabıya geçilmelidir.
  4.    Ayakkabı içerisinde ayak parmaklarının rahatlıkla sığabileceği genişlikte olmasına dikkat edilmeli, en başta satın alınırken en uzun parmağın en rahat olacağı şekle göre ayakkabı seçilmelidir.
  5.   Günlük olarak kullanılacak ayakkabılarda, bileği kavrayan modellerin seçilmesi de büyük önem taşır. Bileği hem ön hem de arka bölümlerinde iyice desteklemesi gereken bu ayakkabılar, özellikle topuğun arka kısmı da ki sağlam tutacak şekilde yüksek ve sert malzeme ile yapılmalıdır. Malzemesi genellikle deri olmalı, bazı maddelerde hava alma şansı çok olmadığı için uzak durulmalıdır.

Tabi ki önceliğiniz güzel rahat ve kullanışlı bir ayakkabı bulmak ayağınızı rahatsız edecek bir ayakkabıdan uzak durmanız gereklidir çünkü rahatsız edecek bir ayakkabı sizin rahatsız olmanızı sağlar ayak problemleri çekebilirsin bu bilgilendirici metnimize uymanızda fayda vardır.


Yazar

Yazar: Yazar

59 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.