• Yazar

 • 74

 • Nisan 3, 2020

 • 0

 • 1

Bepanthol Krem


Cildinizin nem konusunda eksiklikleri bulunuyor ise bunu Bepanthol cilt bakım kremi ile bu eksikliği giderebilirsiniz ayrıca bu krem ekstra olarak cildinizi koruma etkisi de yapacaktır. Bepanthol cilt bakım kremi cildinizde kuruma varsa ve bunun yanında çatlamalar oluyorsa bunlar gibi cilt rahatsızlıklarında da kullanılabilir bir üründür. Kuru ciltlerin en büyük sorunu erken yaşlanmadır bunu nedeni cilt gerekli nemi alamadığı için kırışmaya başlamasıdır bu nemi Bepanthol kremi sağlayabildiği için erken yaşlanmanın da önüne geçmektedir. Bakımlı görünen ciltlerin ortak özelliği gerekli nem oranın bulunmasıdır kuru ciltler bu nemi kremlerden alabilir.

Hava koşulları cilt üzerinde direk olarak etkilidir aşırı sıcaklar ve ters esen rüzgarlar cildinizin kurumasını sağlar bu kuruluk sonucunda erken yaşlanma görülebilir bunun yanında cildiniz görüntü olarak da bakımsız bir hal alır. Bepanthol cilt bakım kremi kullananlar bu rahatsızlıklardan korunabilir ayrıca bu hava koşullarında cildinizde dökülme ve kızarıklıklarda bu kremi kullanmanız durumunda iyileşmeler görülebilir ayrıca öncesinde kullanmanızda bu hastalıklardan korunmanıza imkan sağlar. Bepanthol cilt bakım kremi ile ilgili daha detaylı bilgi vermek için Bepanthol cilt bakım kremi nedir? ne işe yarar gibi başlıkları sizin için kaleme alacağız.

Bepanthol Krem Nedir?

 • Gün içerisinde belli olmaz bunun sayesinde birçok kişi rahatlıkla kullanmaktadır ve cilt rahatsızlıklarını iyileşmesinde birçok kullanıcısına yardımcı olmuş bir üründür.
 • Mevsim geçişleri cildiniz en çok bakıma ihtiyaç duyduğu zamanlardır bu zamanlarda Bepanthol ile yapacağınız bakım cildinizin ihtiyacını karşılayacak. Bu geçişlerde cilt sağlığı etkilenmektedir bu kremi kullandığınız süre zarfında herhangi bir sorun yaşamazsınız.
 • Cildinizde oluşan ya da oluşacak olan yaralanmalar, yanıklar, kızarıklıklar ve kuruluklar için kullanılabilir bu rahatsızlıklara Bepanthol cilt bakım kremi iyileştirici etkide bulunmaktadır.
 • Cildin en büyük özelliği kendini dönemsel olarak yenilemesidir. Bu yenileme dönemlerinde cildinizin bakımını düzgün yaparsanız uzun süre sağlıklı görünüme sahip olur bundan dolayı Bepanthol cilt bakım kremi kullanılmalıdır.

Bepanthol Krem Ne için kullanılır?

 • Cilt kuruluklarından en çok tercih edilen Bepanthol kremdir. Mevsim değişiklikleri ile cildinizde sorunlar oluşacaktır bu sorunlar kuruluklara bağlı olarak çatlamalar ve bakımsız bir görüntüdür bu durumlardan kurtulmak için Bepanthol krem tercih edilebilir. Bu durumlarında dışında kızarıklıklar ile de savaşmak için Bepanthol krem tercih edilmektedir.
 • Güneşte fazla kalan kişilerin en büyük sorunu güneş yanıklarıdır bu yanıklar genelde birkaç gün sizi zorlar. Bepanthol krem bu yanıklar yüzünden tahriş olmuş cildinizi onarmak ve korumak için kullanılabilir. Bu kremi kullanarak cilt yanıklarınızı tedavi edebilir ayrıca serinletme etkisi ile zor geçen günlerinizi rahatlatabilirsiniz.
 • Bepanthol krem birçok farklı çeşidi ile piyasada yer almaktadır. Bu çeşitler yetişkin ve çocuk olarak ayrılmasının yanında pişikler, nemlendirici, yanık ve dudak bakımı gibi rahatsızlıklar için ayrı ayrı kullanılmaktadır.

 

 

Bepanthol Krem Çeşitleri

 • Bepanthol krem çeşit olarak çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu çeşitler arasında en çok tercih edilen eski geçmişi olan cilt bakım kremidir. Bu kremin en büyük özelliği çok yönlü olmasıdır bundan dolayı her türlü cilt üzerinde kullanılabilir.
 • Cildinizin kuruluğuna ve yaralanmalarda iyileşmeye yardımcı çeşidi bulunmaktadır. Bu tarz bakım kremlerinin yanında dudak bakımında da yararlı olacak çeşitleri bulunmaktadır. Dudaklarınızda oluşan çatlamalara ve yaralara hem iyileştirici etkide bulunur hem de oluşmasını önleyici faydası bulunmaktadır.
 • Bepanthol krem vücut losyonu olarak da kullanılan türleri mevcuttur ve vücut losyonu olarak en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Duştan sonra cildinizin gerekli bakıma ihtiyacı vardır Bepanthol krem ile bu bakımı yaptığınızda cildiniz yumuşacık olur ve uzun süreli bu etkiyle devam eder. Cildiniz yumuşak olarak 1 gün boyunca kullanabileceksiniz halk dilinde bebek gibi cilde bir gün boyunca sahip olacaksınız.
 • Bepanthol kremin bebekler içinde özel olarak üretilen özel çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden ilki pişik önleyici kremdir ve bu sayede bebeklerin pişik olma ihtimalini düşürürsünüz diğeri ekstra pişik koruma merhemidir bu da pişikler üzerinde etkiye sahiptir ve koruma sağlar. Bebeğinizin rahat etmesi için bu kremlere güvenebilirsiniz.

 

Bepanthol Krem Kullanımı

 • İlk olarak Bepanthol Kremin uygulayacağınız bölgeyi duru su ile yıkayıp temizlemelisiniz. Yıkadıktan sonra kurulamayı unutmayın ve sonrasında kuruladığınız bölgeye azca sıkıp parmaklarınız ile masaj yapar gibi uygulayın.
 • Bepanthol Kremin tüpünden ince bir tabaka olacak kadar alın Masaj yaparak tüm bölgeye kremi yedirin. Bepanthol Kremi sadece cilt nemlendirmek için kullanmayı planlıyorsanız geceleri yatağa girmeden önce 1 kez uygulamanıza yeterli bundan farklı olarak kızarıklık ve pişik gibi durumlarda kullanacaksanız 2 defadan fazla kullanmanız uygun değildir.

Bepanthol Kremin Yan Etkileri

 • Bepanthol Krem birçok alanda kullanıldığı için kullanıcılarını memnun eden bir üründür. Bu ürünün yoğunluklu kullanımında kişiden kişiye değişen yan etkileri mevcuttur. Her üründe olduğu gibi bu ürününde aşırı kullanımında alerjik reaksiyonlar göstermesi görülebilir.
 • Bepanthol Kremin kullanım sıklığına göre alerjik reaksiyonların değişmesi gözlemlenmektedir özellikle bakım kremi olarak kullanıldığı zaman bu reaksiyonların arttığı gözlemlenmektedir. Kremi kullanın kişinin alerjisinin olup olmaması durumu da bu reaksiyonları görmede bir etkendir. Bu reaksiyonlar aşırı olarak görülmemektedir sadece alerjisi olan kişilerde ve yoğun kullanımlarda nadiren rastlanmaktadır.

Bepanthol Kremin Nelerden Oluşur?

 • Bepanthol Kremin ürün çeşidi olarak eczanelerde satılan bir ürün olduğu için ilaç olarak nitelendirmemiz mümkün. İlaç olarak nitelendirildiği için içerisinde cildinize zarar verecek kimyasallar bulunmamaktadır.
 • İçerisinde etken madde olarak dekspantenol bulunmaktadır bunun yanında bu Bepanthol Kremin ana merkezinde Provitamin B-5 olduğu bilinmektedir. Bu maddeler cildinizde onarıcı, yapıcı ve yenileyici olarak görev yaparlar.

Bepanthol Kremin cildinize sürdüğünüz zaman sizi rahatsız edecek yağlı yüzey oluşturmamaktadır bundan dolayı elinize ya da teninize sürdüğünüzde size rahatsızlık hissi vermeyecektir. Kremlerin kullanım sorunu yaşatan yönleri kokusu ve ağırlık durumudur. Bepanthol Kremde bu olayları yaşamazsınız temiz kokusu ile hafif bir üründür


Yazar

Yazar: Yazar

59 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.