• Yazar

  • 104

  • Haziran 13, 2019

  • 0

  • 1

Beslenme ve Diyet


 

Beslenme; Büyüme, gelişme, sağlığın korunması, sağlıklı yaşamak için beslenme çok önemlidir. Dengesiz beslenen bir toplum bir hastalık oluşması durumunda dengesiz beslendiğini anlar ve hasta olma şansı vardır bu yüzden dengeli beslenmek çok önemlidir. Bu yüzden dengeli beslenmek gerekir ama vücudumuz için karbonhidrattan almalıyız çünkü vücudumuzun azda olsa enerjiye ihtiyaç vardır. Yani beslenme günlük hayatta çok önemli bir yanı vardır.

Çocukluk Çağı Beslenmesi

Çocukların büyümesinde ve gelişmesinde en büyük etken beslenmedir. bu yüzden çocuğunuzun büyümesi ve gelişmesi için dengeli beslenmesi gerekir. Dengeli beslenmek içinde protein, vitamin alması gerekir. Bu yüzden çocuğunuza ne kadar doğru dengeli besleniyorsunuz bu yüzden çocuğunuza bir doktor tavsiyesi almanız iyi olur. Büyümesi ve gelişmesi bu yüzden çok önemlidir.

 Ergenlik Çağı Beslenmesi

Ergenlik dönemi, çocukların en önemsedikleri hareketlerinin en çok benimseyecekleri en önemli dönemdir. Bu yaşlarda eğer doğru yönlendirilmez ise yanlı bilgileri dışarıdan öğrenebilirler. Oysaki hala büyüme ve gelişme çağındadırlar. Bu Ergenlik çağında çocuğunuzu dengeli beslenmeye alıştırmanız gerek dışarıdan aldığı kulaktan duyma bilgilere inandırmamalısınız bu yüzden bu ergenlik çağı çok önemlidir çocuğunuza yağlı yiyecekler gibi şeyler yedirmemelisiniz. Bu yüzden çocuğunuzu dengeli beslenmeye alıştırmanız çok önemli.

 

 Diyet; diyet hayatımız için çok önemli yanları vardır. Ve de birçok kategorisi vardır diyeti insanlar sadece kilo vermek için yaparlar sanıyorlar ama diyet sadece kilo vermek için değildir kilo almak içinde diyet uygularlar çok zayıf insanlar için kilo alma diyeti yaparlar çok kilolu insanlar içinde zayıflama diyeti yaparlar peki bu diyetler nasıl olur size bugün bundan bahsedeceğim

Zayıflamak İçin Diyet

Adını ünlü filozoftan almış bir diyetin adi 10 günde 6 kilo verdiren bu diyetin adı Aristo diyeti Aristo diyeti adını ünlü bir filozoftan almış çığ meyve ve sebzelerden oluşan bir diyettir ama öncelik olarak mevsim sebzelerini çiğ şekilde tüketmek gerekir. Ispanak, semizotu, karalahana, şalgam yaprağı, kereviz, Çin lahanası, börülce ve yeşil sebzeler beslenme listesinden eksik edilmemesi gereken yiyeceklerden biridir. Eğer bu diyeti uyguluyorsanız bunları asla eksik etmemeniz gerekir. Diğer diyetimiz ise salata çok özel bir diyettir çünkü yapımı da çok kolay bir diyettir ve daha sağılıkladır ama buda doktor tavsiyesi altında olursa daha iyi olur.

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

 Kilo alınması için aslında en kolayı da bu. Her şeyden yediğinizden daha fazla yemek eğer diyorsanız çok yiyorum yediğimden daha fazla yiyorum diyorsanız metoplazmanız hızlı çalışıyor demektir eğer bunu yenmek isterseniz biraz kendinizi tembelliğe alıştırmanız gerekmektedir. Sağlıksız beslenirseniz eğer vücudunuza zarar verirsiniz yani dengesiz beslenme ile dengeli beslemeyi eşit dengede tutmanız daha iyi olur ve daha iyi kilo almış ve vücudunuza zarar vermeden kilo almış olursunuz.


Yazar

Yazar: Yazar

59 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.