• Yazar

  • 54

  • Nisan 1, 2020

  • 0

  • 3

Kilin Faydaları


 

Kilin faydaları Sayılamayacak kadar cilde faydası olan kilin cilde faydası; Cildimizi arındırıyor, gözenek görünümünü azaltıyor, cildimizde tam bir detoks etkisi yaratıyor. Kilin bünyesindeki mineraller, birçok cilt rahatsızlığına karşı etki gösterir.

Kil masajı; cildi ferahlatır ve rahatlatır, canlandırarak ışıltı kazandırır. Temiz beyaz kil, yüksek gücü ile çok sayıda cilde etkisi vardır. Ciltteki yağ ve kirleri temizler. Beyaz kil, yağ ve kir molekülü olan sebumun üretimini azaltarak, cilde temiz bir görünüm sağlar. Gri kil, dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Yeşil kil, yağlı ciltlerin sorunları için ideal bir kil çeşididir. Sarı kil, yüzün katmanlı bölgeleri için çözüm sunan kil çeşididir. Pembe kil, hassas cilt sorunları için kullanılabilir.

Kırmızı kilin kan dolaşımı üzerinde olumlu etkileri vardır. Kil hamuru cilt gözeneklerini temizler, yüzeyini sıklaştırır ve güzel bir tonlama sağlar. Bebeklerdeki cilt döküntüleri ve kızarıklıklara iyi gelir. Sedef, egzama gibi cilt rahatsızlıklarında kil maskesini tavsiye ederiz. Cilt hücrelerindeki hidrojeni çekerek, oksijen sağlar. Ağız, diş ve diş eti sağlığında kullanılabilir.

Yağ dengelemesini sağlar
yağ dengesini sağlar bu yüzden Ciltteki fazla yağı alan kil maskesi, cildinizi arındırarak daha temiz daha pürüzsüz bir cilt sunar. Bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda fazla yağlanmayı ve kiri  önler cildinizde yağ dengesini sağlar.

Gözenekleri sıkılaştırır
Gözenekleri sıklaştırır Cildin yüksek derecede temizlenmesine yardımcı olan kil maskesi aynı zamanda gözenekleri temizleyerek, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Cildin rengini düzenler
Cildin rengini düzenler bu yüzden Cildinizin renginde farklı bir renk türü varsa varsa bu sorunu kil maskesi yöntemiyle çözebilirsiniz. Düzenli olarak yapılan kil maskesi cilt tonunuzu dengelemeye yardımcı olacaktır.

Akne oluşumunu engeller
Akne oluşmasını engeller çünkü kil maskesi yüzdeki yağı aldığından dolayı sivilcelerde yağ ve kirden oluştuğu için yüzdeki akneleri alır. Kil maskesi düzenli olarak yapıldığında akne ve sivilce oluşumunu engellemeye de yardımcı olur.

Lekelerin kaybolmasını sağlar
Yüzde ki ya da Cildiniz de  güneşten dolayı meydana gelen koyu lekelerin zaman içerisinde yok olmasına yardımcı olur. Kil maskeleri çeşitli gruplara ayrıldığı için faydaları da çeşitlerine göre değişmektedir.


Yazar

Yazar: Yazar

55 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.