Limon Suyun Faydaları


Limon, suyu  Limon, suyu zayıflamak için kullanıyorlar ama limon ve suyu birlikte karıştırarak neler ortaya çıkan karışımın sadece zayıflamak olduğunu sanıyorlar ama limon suyunun zayıflamakla ile birlikte birçok faydası bulunmaktadır. Zayıflamak içinde kullanıla bilir ama sadece zayıflamak değildir.  Limon Suyun Faydaları ile ilgili size kıs bilgiler aktaracağız.

Limon ve su özellikle her sabah aç karnına içine 1 bardak limonlu su vücudun güne daha zinde başlamasına yardımcı olacaktır. Sindirim sistemini toksinlerden arındırıcı özelliği olan limonlu su midedeki yanma ve hazımsızlık sorunlarına iyi gelmektedir ve sindirimi kolaylaştıracaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenmede limonlu su kilo vermeye yardımcı olacaktır. Her bilgilendirici metnimizde olduğu gibi dengeli beslenmek aslında kilo vermek ve almak isteyen kişiler yada sağlıklı bir vücut isteyen kişiler için çok önemlidir.

Zayıflamaya İyi Gelir

Zayıflamaya iyi gelir. Çünkü Sağlıklı ve dengeli beslenmede limonlu su kilo vermeye yardımcı olacaktır. Mide asidini düzenlediği bilinen limonun içinde bulunan pektin lifi sayesinde tokluk hissi verir. Bu sayede de kilo vermeye yardımcı olur. Midede tokluk hissi oluşturan bu lif diyet yaparken ve sağlıklı beslenirken insan vücuduna yardımcı olmaktadır. Özellikle sabahları bir bardak limonlu su daha sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır bu arada su içmenizde iyi olur su sayesinde bağırsaklarınız çalışır ve enzim yapmanız daha rahat olur.

Cilde Faydalı

Cilde faydalıdır çünkü Cilt bakımında da kullanılan limon suyunun antioksidan etkisi yarattığı bilinmektedir. Limon her yüz maskesinde nedeyse bulunur ondan yüze de çok iyi gelir Ciltteki leke izlerinin geçmesine yardımcı olur. Yaşlanmaya da faydalıdır. Limon suyunu düzenli olarak ciltteki lekelerin üzerine sürüldüğünde gözle görülür şekilde zamanla azaldığı bilinmektedir. Yüzdeki lekeleri dediğimiz gibi azaltır. Arıştı özelliği de bulunan limon suyuyla cilt bakımı yapılması daha sağlıklı bir cilde sahip olunmasını sağlar.

Nefesi Tazeler

Nefesi tazeler çünkü Limonun güzel kokusu sayesinde nefesiniz tertemiz kokar. Diş eti iltihaplanmalarında ağızda oluşan kötü kokunun bastırılmasını sağlayan limonun diş ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Dudak altında üstünde yara çıkma halinde limonun büyük bir rol oynar Limonun asitli yapısının diş sayede limonun bir faydasıdır. Limonlu su içtikten sonra fırçalanan dişler daha sağlıklı bir yapıya sahip olur.

Vücuda Enerji Verir

Vücuda enerji verir çünkü Limon kokusunun sinir sistemini sakinleştirici etkisi vardır. Sinir sistemindeki bu denge hali ve sakinlik depresyon ve endişeye iyi gelir bu sayede vücuda enerjide verir ve vücuttaki mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Vücudun enerji seviyesinin artması ve kendinizi daha zinde hissetmek için limonlu su tercih edilebilir. Yani aslında limonun birçok faydası vardır ama biz bu faydaları göremiyoruz bazıları limon sevmiyor bazıları da limon seviyor ama bundan bir şey olmaz limon çok faydalı bir yiyecektir. Ama dikkatli olun limonu suya sıkmanıza fayda vardır çünkü eğer sıkmazsanız diş eti problemleri yaşayabilirsiniz bizi hiç sıkılmadan okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

 


Yazar

Yazar: Yazar

59 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.