• Yazar

 • 111

 • Haziran 19, 2019

 • 0

 • 2

Selülit Nasıl Tedavi Edilir?


Selülit, derinin altında aşırı derecede yağ birikmesiyle oluşan ve kadınların korkulu rüyası olan selülit genellikle kol, bacak ve kalça bölgesinde yağ toplanan bir dolaşım bozukluğudur. Bu yüzden selülit nasıl geçer, ne yapmalı ve tedavisi nedir bunla ilgili bilgi vereceğiz ama asıl konumuz nasıl tedavi edilir. selülitin derecesine göre farklılık gösterir.

Selülit hakkındaki genel konu fazla kiloluğa yöneliktir. Ancak genetik yapı ve selülit hormonu ile yaşam biçiminden etkilenir. Bu nedenden dolayı zayıf insanlarda görülme olayı da vardır.  Erkeklerden daha çok selülit kadınlara daha çok rastlanır. Çünkü yağ hücrelerinin, kasların ve bağ dokularının erkek ve kadın dersi farklı olduğu için kadınlarda daha çok oluyor.  Ayrıca kadınlardaki östrojen seviyesi erkeklere göre oranla çok daha yüksek olduğu için yağ birikimi kadınlarda artar ve selülit oluşur. Kadınlar selülitlerinin hangi derecede olduğunu ise oldukça merak ederler. Selülit nasıl yok olur sorusu selülit derecesine göre cevaplanabilir. Ve kadınlar selülit derecesini bilirse neden olma sorununda çözer

Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

 1. Akustik dalga tedavisi
  Yapılan çalışmalar akustik dalga tedavisi selülitti azalttığını göstermektedir. Bu teknik, selülit olan bölgelere akustik dalgalar ses, basınç gibi şeyler uygular. Selülit böyle geçer mi sorusuna yanıt olabileceğimiz bir yöntemdir. selülit oluşumu üzerinde de oldukça etkilidir. Bu tedavi sayesinde selülitli bölgenin esnekliği artar ve ciltte olan selülit geçer.
 2. Ultrason dalgaları ile tedavi
  Selülit tedavisinde iki tip yansılanım tedavisi uygulanır. Birincisinde düşük frekansa sahip (LF) ses dalgaları ile orta ve yüksek frekansa sahip (MHF) ses dalgaları bir araya gelerek yağ hücrelerini parçalar. Genellikle derin bölge yağları üzerinde etkili olan MHF ile yapılan selülit tedavisinde nörosempatik sistem uyarılır ve adrenalin hormonu salgılanması amaçlanır. LF ultrason ise derinin altındaki yüzeysel yağ hücreleri üzerinde etkilidir ve en sık kullanılan yöntemdir.
 3. Subsizyon
    Subsizyon tedavisi yağ hücrelerini tek tekparçalarına ayıran fibröz bağ dokusunun bağlarını koparmak için deriye bir iğne sokulmasıyla gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Hekimler, cellfina adı olarak bilinen bir sağlık cihazla işlemi gerçekleştirirler. Ancak bu yöntemin etkilerini görmek biraz uzun sürebilir. Ya 2 yıl sürer yada daha fazla
 4. Lazer tedavisi
  ışık tedavi cihazı ile selülit geçici olarak azaltılabilmektedir. Bu iki cihaz masaj yöntemleri ve emme ile ışık tedavisini birleştirir. Üreticiye göre bu etkili cihaz deri altındaki yağ dokusunu eritmekte ve kollajen üretimine destek çıkmaktır.

Yazar

Yazar: Yazar

59 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.